CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Aktuality

Hlavní stránka Novinky Aktuality

Bioveta pokračuje v odborném servisu i pro chovy skotu v Azerbajdžánu

Bioveta pokračuje v odborném servisu i pro chovy skotu v Azerbajdžánu

16.8.2022

Ve dnech 18. - 22. 7. 2022 proběhla další návštěva produktového manažera pro skot MVDr. Pavla Rašky v zakavkazském teritoriu - Azerbajdžánu. Tato země, na rozdíl od Evropské unie, stále značně bohatá na zásoby ropy a zemního plynu získávaných zejména z Kaspického moře, nadále rozvíjí i oblasti chovů dojného a masného skotu. Při takřka stejném počtu obyvatel jako v ČR se stavy chovaného skotu již několik let pohybují v hodnotách okolo 2.500.000 ks, z čehož přibližně polovinu tvoří krávy. Import plemenných zvířa probíhá často z Evropy, a tak i sporadicky z naší republiky. Chována jsou především dojná plemena Holstein, kombinovaná Simmental a z masných pak nejčastěji Aberdeen Angus. Rovněž vysoké počty chovaných ovcí, koz a také drůbeže korespondují se stravovacími zvyklostmi zde žijících, převážně muslimskou vírou a tradicemi vyznávajících obyvatel. Chov hospodářských zvířat a pěstování ovoce i zeleniny jsou pro mnohé obyvatele venkova jediným zdrojem příjmů, a tak jsou často vidět podél silnic pasoucí se menší stáda a stánky s produkty drobnopěstitelů.

Bioveta, a.s., vstupuje na panamský trh

Bioveta, a.s., vstupuje na panamský trh

21.7.2022

Latinská Amerika je z hlediska veterinární medicíny zajímavou oblastí a Bioveta, a.s., ji tak také chápe. Proto můžeme s radostí oznámit, že od 16. června jsme oficiálně začali dodávat naše veterinární přípravky do Panamy, která je ekonomicky nejsilnější zemí Střední Ameriky.

Na přelomu června a července se v Bulharsku konala konference veterinárních lékařů a odborný seminář

Na přelomu června a července se v Bulharsku konala konference veterinárních lékařů a odborný seminář

8.7.2022

V červnu proběhla ve Varně výroční konference bulharské Asociace veterinárních lékařů malých zvířat. Na stánku firmy Lekoom, která je distributorem výrobků Biovety v Bulharsku, byl přítomen i náš oblastní ředite,l MVDr. Josef Zajíc, Ph.D., který informoval kolegy o novinkách v našem portfoliu.

47. Veterinární volejbalové hry

47. Veterinární volejbalové hry

17.6.2022

Ve sportovním areálu TJ Sokol Kobylí se o víkendu 27.-29. 5. 2022 odehrál již 47. ročník Veterinárních volejbalových her

Na návštěvě u sousedů

Na návštěvě u sousedů

14.6.2022

Na začátku června vyrazili produktoví manažeři pro skot (MVDr. Pavel Raška a MVDr. Dalibor Pavlíček) na farmu First Farms u obce Plavecký Štvrtok na Slovensku. Jedná se o jednu z největších farem mléčného skotu v bývalém „Československu“. Aktuálně se na farmě nachází cca 2700 dojených krav.

Posezení v Pivovaru Dalešice

Posezení v Pivovaru Dalešice

6.5.2022

Bioveta pořádá pro své partnery z řad veterinárních lékařů pravidelná setkání v rámci věrnostního programu. Je to příležitost nejen k prezentaci nových výrobků z našeho sortimentu, ale i k neformálnímu setkání a výměně odborných názorů a zkušeností. Navíc naši zákazníci oceňují pohodovou atmosféru, kdy si mohou užít krásné okamžiky na zajímavých místech.

VETfair 2022

VETfair 2022

4.4.2022

Letos už po dvacáté hostil Hradec Králové největší veterinární výstavu s doprovodným programem v České republice VETfair. Po dva dny se tak toto město stalo centrem veterinární medicíny, kde si daly dostaveníčko tisíce návštěvníků. I v letošním roce Bioveta, a.s., patřila k předním vystavovatelům s nejrozsáhlejší expozicí, kterou Kongresové centrum Aldis nabízí. Pro letošní rok jsme pro Vás připravili lukrativní nabídky, o které byl velký zájem. Na oplátku jsme Vás rádi pohostili tradiční pečenou šunkou a českým pivem, které bylo pro řidiče k dispozici i v nealkoholické formě. Děkujeme za návštěvu a je nám ctí, že jste dlouhé roky našimi věrnými partnery a zákazníky. Budeme se na Vás těšit opět za rok na stánku společnosti Bioveta, a.s.

Produktoví manažeři pro prasata a skot přijeli řešit epizootologickou situaci v jednotlivých chovech mléčných krav v Lotyšsku

Produktoví manažeři pro prasata a skot přijeli řešit epizootologickou situaci v jednotlivých chovech mléčných krav v Lotyšsku

1.4.2022

MVDr. Pavel Raška a MVDr. Dalibor Pavlíček během jednoho týdne navštívili 9 lotyšských farem skotu a najezdili více než 900 km. Na jednotlivých farmách pomáhali řešit produktoví manažeři četné problémy, od respiračního syndromu skotu, přes průjmová onemocnění telat až po akutní vzplanutí trichofytózy v celém stádě. Součástí odborných diskuzí byla také optimalizace vakcinačních schémat s použitím vakcín společnosti Bioveta, a.s., proti nejzávažnějším patogenům. Díky intenzivní osobní interakci bude bližší spolupráce s některými farmami pokračovat i nadále.

Po stezce Kolumbijských And

Po stezce Kolumbijských And

22.3.2022

MVDr. Alberto Velasquez (oblastní manažer pro Latinskou Ameriku a MVDr. Josef Zajíc (produktový manažer pro hormony) nedávno navštívili v karibské Kolumbii největšího obchodního partnera Biovety v Latinské Americe, Carval de Colombia. Tato firma importuje z České republiky nejen přípravky pro malá zvířata, ale Bioveta pro ni představuje i hlavního dodavatele přípravků pro hospodářská zvířata.

Byli jsme u toho

Byli jsme u toho

14.3.2022

Dne 10.března 2022 proběhlo letošní první zasedání Asociace veterinárních farmaceutických firem v hotelu Myslivna v Brně. Část pozvaných participovala distančně formou videokonference.

Bioveta pomáhá Ukrajincům

Bioveta pomáhá Ukrajincům

12.3.2022

Od začátku konfliktu na Ukrajině Bioveta aktivně pomáhá Ukrajincům, kteří čelí těžkostem souvisejícím s válkou.