CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Aktuality

Hlavní stránka Novinky Aktuality

Odborná přednáška v Severním Kypru

Odborná přednáška v Severním Kypru

13.4.2023

Dne 4. dubna se konalo setkání a přednáška pro veterináře malých zvířat na turecké části ostrova Kypr. Na přednášce Dr. Neužil vysvětloval výhody používání nových vakcín řady Biocan Novel pro psy a otázky psí a kočičí imunologie. Na setkání se sešlo 25 majitelů klinik a ambulancí malých zvířat ze severní části ostrova. Setkání se konalo před turistickou sezónou a bylo velmi kvitováno, neboť během letní sezóny se několikanásobně zvýší návštěvnost veterinárních pracovišť chovateli s domácími mazlíčky.

KONGRES AKADEMII PO DYPLOMIE VARŠAVA 2023

KONGRES AKADEMII PO DYPLOMIE VARŠAVA 2023

6.4.2023

Ve dnech 18. – 19. března 2023 se BIOVETA zúčastnila 15. kongresu AKADEMIA PO DYPLOMIE ve Varšavě. Letošní kongres se nesl pod heslem „Interdisciplinární výzvy moderní veterinární medicíny 2023“.

Zabijačka s Bankou Bioveta

Zabijačka s Bankou Bioveta

4.4.2023

10.-11. března 2023 se sešla ve výborné náladě na Váňově statku v Dubovicích u Pelhřimova početná skupina veterinářů, kteří využili své zlaťáky z věrnostního programu Banka Bioveta k tomu, aby spolu s námi prožili tradiční zabijačku. A stálo to za to – většina hostů dorazila již dopoledne, aby nepropásli ani kousek programu. Mohli tak nejen obdivovat fortel pánů řezníků, ale několika dobrovolníkům se dostalo i příležitosti „ušpinit si ruce“ a zkusit se s mistry řemesla porovnat při plnění jitrnic a jelítek.

VIV Asia 2023 v Bangkoku

VIV Asia 2023 v Bangkoku

20.3.2023

Letošní VIV Asia v Bangkoku, konající se na menší spojené ploše výstavního a kongresového centra Impact, připomínala nepřehledným počtem stánků a neustálým proudem návštěvníků spíše typické asijské velkoměsto, kde k nalezení cíle je třeba vynaložit nemalé úsilí. Tři dny plné setkávání se stávajícími partnery a zájemci o budoucí spolupráci probíhaly v přátelském a hlavně pracovním tempu. Řešení problémů, příprava obchodních plánů a termíny plnění zadaných úkolů jsou předpokladem úspěšného průběhu obchodních aktivit i v tomto roce.

Konference ve Lvově

Konference ve Lvově

20.3.2023

Dne 16.3.2023 se konala po tříleté odmlce, zaviněné onemocněním covid a válkou, pravidelná všeukrajinská konference "Moločna ferma". Na tuto akci se sjelo do Lvova okolo 200 účastníků ze 120 zemědělských podniků z celé země. Firma Bioveta byla jako tradičně jedním z hlavních sponzorů této akce. Na konferenci vystoupil Dr. Jiří Neužil, který představil systém kontroly a možností léčby mastitid v období stání na sucho dojných krav. Zájem o nově registrované přípravky Intramar Seal a Intramar DC předčil očekávání. Doufejme, že situace v zemi umožní další rozvoj zemědělských podniků, včetně nikdy nekončícího boje se záněty mléčné žlázy skotu.

Bioveta pokračuje v podpoře chovů skotu v Ázerbájdžánu

Bioveta pokračuje v podpoře chovů skotu v Ázerbájdžánu

23.2.2023

Ve dnech 13.-17.2.2023 se naši produktoví manažeři pro skot MVDr. Pavel Raška a MVDr. Josef Zajíc, PhD., vypravili opět do vzdálené zakavkazské destinace – Ázerbájdžánu. Země bohatá na zásoby ropy a zemního plynu, těžených zejména z přilehlého Kaspického moře, se rychle vyvíjí. To je patrné i na hlavním městě Baku s oficiálním počtem cca 2 mil. obyvatel, které nadále posiluje své postavení jedné z moderních asijských metropolí. Chov skotu si drží již několik let stabilní pozici v přibližném počtu 2,5 mil. zvířat. Díky stravovacím návykům obyvatel země s převážně muslimskou vírou jsou zde chovány rovněž vysoké počty malých přežvýkavců (okolo 12 mil. zvířat) a také drůbeže. Ve srovnání s Českou republikou, která má přibližně stejný počet obyvatel, jsou to neuvěřitelné počty. Významnou oblastí zemědělské produkce je pěstování čaje, granátových jablek, melounů a mnoha dalších druhů ovoce i zeleniny.

PF 2023

PF 2023

19.12.2022

Klidné prožití vánočních svátků a všechno dobré v novém roce Vám přeje Bioveta, a.s.

MEZINÁRODNÍ VĚDECKÁ KONFERENCE VE VROCLAVI

MEZINÁRODNÍ VĚDECKÁ KONFERENCE VE VROCLAVI

16.12.2022

Ve dnech 1. a 2. prosince 2022 se odborný tým Bioveta Polska zúčastnil mezinárodní vědecké konference „Nová řešení v ochraně zdraví telat“ na Veterinární fakultě Vroclavské univerzity přírodních věd (UP Wrocław). Hlavními tématy konference byly nemoci dýchacího aparátu, průjmy, a také dohled nad napájením novorozených telat kolostrem.

Mise do Lotyšska

Mise do Lotyšska

14.12.2022

Ve dnech 5. až 7. prosince 2022 se trojice manažerů společnosti Bioveta ve složení Pavel Raška, Dalibor Pavlíček a Martin Vodinský vydala do Rigy. Hlavním cílem bylo představit poslední horkou novinku společnosti - BioBos RCC a navštívit několik klíčových produkčních mléčných farem.

Již druhá letošní návštěva veterinárních lékařů z Bulharska

Již druhá letošní návštěva veterinárních lékařů z Bulharska

6.12.2022

V posledním zářijovém týdnu se v Biovetě uskutečnila již druhá návštěva veterinárních lékařů z Bulharska. Jednalo se o klienty firmy Lekoom, která je v této balkánské zemi hlavním partnerem Biovety a současně jednou z největších a nejstarších bulharských distribučních firem veterinárních přípravků. Současně je firma Lekoom také jedním z prvních zahraničních partnerů Biovety. 

Účast Biovety, a.s., na EuroTier 2022

Účast Biovety, a.s., na EuroTier 2022

1.12.2022

Jak jsme nedávno avizovali, německý Hannover hostil v polovině listopadu jeden z největších světových veletrhů zaměřených na chov hospodářských zvířat a péči o jejich zdraví a pohodu. Naši společnost na místě zastupovali tři kolegové ze sekce marketingu a prodeje (Marek Vystavěl, Věra Chlupová, Jiří Vojtěch), náš zástupce pro Maďarsko Zoltán Szakács a náš obchodní partner ze Spojených arabských emirátů Samy Shazly. A po celou dobu měli plné ruce práce – veletrh pro ně byl čtyřdenním maratonem jednání s obchodními partnery z celého světa. Ta se soustředila nejen na nové kontrakty, ale s ohledem na nejistotu panující prakticky na všech trzích, absolvovali kolegové mnoho setkání zaměřených na spolupráci v nastávajícím roce též se stávajícími obchodními partnery. Všem návštěvníkům našeho stánku děkujeme za projevený zájem i důvěru; přejeme všem klidný závěr roku a úspěšný start toho nového!