CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Aktuality

Hlavní stránka Novinky Aktuality

Semináře v Rumunsku a Bulharsku

Semináře v Rumunsku a Bulharsku

28.2.2022

V únoru se v rumunské Kluži uskutečnil on line seminář pro obchodní reprezentanty pobočky Biovety v Rumunsku (Bioveta Romania). Seminář, na kterém přednášel MVDr. Josef Zajíc, byl na téma: „Přípravky Biovety používané v reprodukci skotu“.

Mezinárodní výstava Agro Animal Show na Ukrajině

Mezinárodní výstava Agro Animal Show na Ukrajině

17.2.2022

Dne 16. února se v Kyjevě konala pravidelná konference "Efektivnoe svinarstvo", která je součástí mezinárodní výstavy Agro Animal Show. Na 60 odborníků chovu prasat se sešlo v přednáškovém sále výstaviště. Bioveta Ukrajina se zde zúčastnila jako sponzor akce. V rámci hlavního programu vystoupil veterinární lékař Biovety Ukrajina, Nikolaj Vyschepan, s přednáškou na téma vakcinačních schémat různých skupin prasat. Bioveta měla též na této konferenci stánek, hojně navštěvovaný posluchači. Pár štastných výherců loterie si pak odneslo dárek Biovety.

Nepřízni navzdory

Nepřízni navzdory

17.2.2022

Dne 14. února 2022 se na Ukrajině v Kyjevě, na sv.Valentýna, konala mezinárodní veterinární nauková konference Asociace veterinářů malých zvířat Ukrajiny. Termín nebyl vybrán náhodou, organizátoři se chtěli touto akcí postavit proti nepřízni zpráv v poslední době. Proto se výzdoba konference konala v duchu sv.Valentýna. Okolo 300 účastníků, veterinářů a studentů vet.medicíny, přijelo na tento kongres věnovaný převážně nefrologii. Na konferenci vystoupil za Biovetu MVDr. Jiří Neužil, který přednášel na téma leptospirózy psů a koček. V příjemné a optimistické atmosféře proběhl celý den a spokojení účastníci se rozjeli zpět do všech koutů své země v naději dobrých zpráv.

Bioveta, a.s. uspořádala odborné přednášky v Latinské Americe

Bioveta, a.s. uspořádala odborné přednášky v Latinské Americe

20.1.2022

Koncem roku 2021 navštívili MVDr. Alberto Velasquez a MVDr. Josef Zajíc, Ph.D. některé klienty Biovety v Latinské Americe. Obchodní záležitosti, týkající se prodeje výrobků Biovety a registrace dalších veterinárních přípravků v tomto teritoriu projednali s představiteli firmy Carval (Kolumbie) a firmy Montvec Servicios (Kostarika). Kromě jednání s představiteli firem se oba představitelé Biovety setkali s veterinárními specialisty, pro které byl uspořádán cyklus odborných přednášek, které proběhly ve městech Bogota, Santa Rosa del Osos a Monteria v Kolumbii a ve městech Guapiles a Guacimo v Kostarice.

VIV MEA 2021

VIV MEA 2021

13.12.2021

Abú Dhabí (Spojené arabské emiráty) hostilo 23.-25. 11. 2021 mezinárodní veletrh a kongres VIV MEA 2021. A my jsme byli u toho.

Svaz chovatelů Shagya-Arab v ČR

Svaz chovatelů Shagya-Arab v ČR

15.11.2021

V rámci programu členské schůze Svazu chovatelů Shagya-Arab v ČR z.s., vystoupila naše produktová manažerka pro koně, MVDr. Kamila Růžičková.

Úprava používání antibiotik u zvířat zamítnuta

Úprava používání antibiotik u zvířat zamítnuta

12.11.2021

Ačkoli si toho většina zemědělců a chovatelů nejspíš nebyla vědoma, jednalo se v polovině září o možném omezení používání antibiotik u zvířat. Evropský parlament (EP) projednával návrh úpravy stávajících pravidel vyhrazení některých antibiotik výhradně pro užívání v humánní medicíně. Pokud by usnesení výboru* EP získalo většinu hlasů europoslanců, byla by Evropská komise (EK) vyzvána k předložení přepracované verze pravidel pro vyhrazení určitých antibiotik výhradně pro léčbu lidí. Usnesení cílilo mj. na léčiva ze skupiny fluorochinolonů, cefalosporinů 3. a 4. generace, polymyxinů a makrolidů. V obecné rovině žádalo detailní stanovení podmínek, za jakých by bylo možno povolit výjimečné užití antibiotik vyhrazených pro použití u lidí (HRAM) též k léčbě zvířat. K výše jmenovaným skupinám antibiotik patří celá řada léčiv, bez nichž by se chovatelé – a hlavně zdravotní stav jejich svěřenců – neobešli. Dlužno podotknout, že již nyní platí pro některá z těchto léčiv tzv. indikační omezení. Návrh tohoto usnesení se dočkal značné kritiky mj. od EPRUMA – Evropské platformy pro zodpovědné používání léčiv u zvířat (sdružující četné spolky zvěrolékařů, zemědělců, výrobců veterinárních…

1.všeukrajinský seminář o zdravotní problematice koní

1.všeukrajinský seminář o zdravotní problematice koní

5.11.2021

V jednom z největších koňských klubů na Ukrajině,v městě Žaškiv, uspořádala firma Bioveta Ukrajina ve dnech 29.-31.10. 2021 za účasti velvyslance České republiky v Ukrajině pana Radka Matuly, 1.všeukrajinský seminář o zdravotní problematice koní.

Bioveta partnerem konference Biotechnologie v reprodukci koní

Bioveta partnerem konference Biotechnologie v reprodukci koní

19.10.2021

Ve dnech 15.-16. října se sešla v hřebčíně Stado Ogierów Książ početná skupina veterinárních lékařů - specialistů na nemoci koní, ale také chovatelů koní z Polska a zahraničí.

Bioveta partnerem XI. národní konference ECHA kongresu v Pavlovicích u Lešna

Bioveta partnerem XI. národní konference ECHA kongresu v Pavlovicích u Lešna

15.10.2021

Konference, která se konala ve dnech 8. a 9. října již tradičně v Zámku Pavłovice u polského Lešna, se zúčastnili přední specialisté a odborníci na nemoci prasat z Polska i ze zahraničí.

Posezení ve vinařství Sonberk

Posezení ve vinařství Sonberk

24.9.2021

Sluncem zalité vinice, párování vína s jídlem, skvělá společnost. Takové bylo letošní posezení ve vinařství Sonberk pod Pálavskými vrchy pořádané pro naše partnery z řad veterinárních lékařů.