CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Bioveta partnerem konference Biotechnologie v reprodukci koní

Hlavní stránka Novinky Aktuality Bioveta partnerem konference Biotechnologie v reprodukci koní

19.10.2021

Bioveta partnerem konference Biotechnologie v reprodukci koní Ve dnech 15.-16. října se sešla v hřebčíně Stado Ogierów Książ početná skupina veterinárních lékařů - specialistů na nemoci koní, ale také chovatelů koní z Polska a zahraničí.

Pořadateli były agentura Vetpraktyki.pl - Veterinární vzdělávání Sylwester Zając, Sassebi.pl - Alina Palichleb, GFE Polska - Centrum reprodukce koní a Univerzitní centrum veterinárního lékařství Jagellonské univerzity v Krakově. Pozvání přijali vynikající přednášející - specialisté pro oblast chovu koní z Itálie , Velké Británie, Francie, Německa a Polska.

Během dvoudenní akce były tématem, mimo jiné, moderní techniky používané při reprodukci koní, jako je přenos embryí, odběr oocytů in vivo a posmrtně nebo problém dvojčetné březosti klisen.

Lucjan Witkowski dr hab. n. vet. Prof. SGGW ve své přednášce představil principy profylaxe herpesviru koní. Tento výklad byl doplněn přednáškou naší reprezentantky, lek. wet. Angeliky Orlewicz, týkající se platných předpisů při vakcinaci koní a výhodnosti začlenění vakcinace proti EHV-1 do základního programu imunoprofylaxe koní pomocí vakcín BioEquin H BioEquin FH a také  pravidel při vakcinaci koní proti tetanu přípravkem Cloteid 4.

Těší nás rostoucí zájem o program očkování koní navržený naší společností, který umožňuje jednoduchým způsobem provádět vakcinaci proti EHV-1 a současně snižovat náklady chovatelů.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B