CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Setkání specialistů v září na Ukrajině

Hlavní stránka Novinky Aktuality Setkání specialistů v září na Ukrajině

15.9.2023

Setkání specialistů v září na Ukrajině Ve dnech 6.-7.9 se i přes válečný stav konaly dvě tradiční konference na Ukrajině, která i touto cestou chce ukázat, že se snaží žít i normálním životem. Obě akce podpořila svojí účastí, sponzoringem a edukačními lekcemi i Bioveta Ukrajina.

První akce se konala ve Lvově, jmenovala se "Svinokomplex" a věnovala se problematice chovu prasat. Na této akci měla Bioveta Ukrajina svůj tradiční stánek a kolega Nikolaj Vyschepan vystoupil v hlavní části programu s přednáškou o imunitě prasat a využití přípravku Gafervit při zvládání nedostatečného vybavení selat protilátkami. Zúčastnilo se na 150 zástupců farem, převážně ze západní a centrální části Ukrajiny. Na Ukrajině je cca 1 000 zemědělských podniků zabývajících se chovem prasat a je velmi důležité účastnit se těchto konferencí, neboť Bioveta Ukrajina tímto dokazuje, že i přes válečný stav pracuje aktivně a pomáhá řešit zdravotní problémy v chovech.

Druhá akce se konala ve stejném termínu na zemědělském komplexu Kolos v Čerkaské oblasti a věnovala se problematice chovu skotu. Tohoto setkání na farmě se zúčastnilo okolo 200 účastníků. V hlavním programu vystoupil i zástupce Biovety Ukrajina Sergej Rozgonuck a představil naši vakcínu Trichoben a popsal problematiku trichofytózy skotu. Trichofytóza skotu je velmi rozšířenou chorobou na Ukrajině, a protože dovoz ruské vakcíny není teď možný, očekáváme pozitivní vliv na prodeje tohoto přípravku. Akce je mezi praktiky velmi populární, neboť dochází k výměně názorů bezprostředně na farmě.

   

   Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B