CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Podnikatelem roku 2013 se za Jihomoravský kraj stal ředitel společnosti Bioveta a. s. Libor Bittner

Hlavní stránka Novinky Aktuality Podnikatelem roku 2013 se za Jihomoravský kraj stal ředitel společnosti Bioveta a. s. Libor Bittner

3.4.2014

Podnikatelem roku 2013 se za Jihomoravský kraj stal ředitel společnosti Bioveta a. s. Libor Bittner EY Podnikatel roku je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž EY Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. V současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje téměř v 60 zemích na šesti kontinentech.

Ještě jako student provozně ekonomické fakulty vyhrál Bittner konkurz na ekonomického náměstka ve firmě Bioveta. To bylo v roce 1991. Pro začátek dostal u tradičního výrobce léčiv a biopreparátů pro zvířata na starost jeho privatizaci. Letos spolu se svými třemi společníky očekává tržby kolem miliardy a zisk kolem 200 milionů. Jak se ze zaostalého předrevolučního podniku stala dravá kapitalistická firma? Bittner na začátku rozhodl, že jediná cesta, jak uspět, je vyjmout z portfolia výrobků Biovety ty, se kterými nelze v budoucnosti uspět, a vyvinout nové, které budou mít potenciál stát se lídrem na trhu, takže výrazně omezil výrobu. Ukázalo se, že se firmě podařilo vsadit na ty správné. Trhákem se stal například preparát, který vypadá jako Fidorka. Ale nenechte se mýlit, je to vakcína proti vzteklině lišek.

Zdroj: FORBES, březen 2014Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B