CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Po stezce Kolumbijských And

Hlavní stránka Novinky Aktuality Po stezce Kolumbijských And

22.3.2022

Po stezce Kolumbijských And MVDr. Alberto Velasquez (oblastní manažer pro Latinskou Ameriku a MVDr. Josef Zajíc (produktový manažer pro hormony) nedávno navštívili v karibské Kolumbii největšího obchodního partnera Biovety v Latinské Americe, Carval de Colombia. Tato firma importuje z České republiky nejen přípravky pro malá zvířata, ale Bioveta pro ni představuje i hlavního dodavatele přípravků pro hospodářská zvířata.

Nejprodávanější přípravek Biovety určený pro účely reprodukce skotu je SERGON. Přestože tento sérový gonadotropin (eCG, PMSG) má nemalou konkurenci i v přípravcích, které jsou místní provenience, lze říci, že kvalita Sergonu je na takové úrovni, že místní veterináři neustále navyšují jeho prodeje napříč celou zemí.

Při své cestě navštívili oba veterinární lékaři, také špičkové výzkumný centrum „EMBRIOTECNO“, ve přímořském městě Montería, které se specializuje v biotechnologiích v zemědělském sektoru prostřednictvím aplikace technik reprodukce zvířat, molekulární a genomické biologie, s cílem přispět k rozvoji a genetickému zlepšení zvířat zootechnického zájmu a zvýšit produktivitu, kvalitu a ziskovost v bovinním sektoru. Jedním z mnoha projektů tohoto centra je zlepšení genofondu původních plemen skotu pomocí transfer embryí za účelem zvýšení mléčné produkce. Tento projekt je dotovaný kolumbijskou vládou a umožňuje nejen „klasický“ transfer embryí, ale také metody IVF (in vitro fertilisation). Sergon je v tomto procesu součástí  protokolu pro embryotransfer tj. vyvolání superovulace.

Cílem celého vládou dotovaného neziskového projektu je zlepšení genofondu místních plemen. Takto získaná kvalitní zvířata jsou vládou „darována“ místním farmářům, kteří hospodaří v tropických Andách. Hlavním účelem projektu je zlepšení životní úrovně místních obyvatel, mezi které velmi často patří i původní indiánské obyvatelstvo. Za posledních několik let byla tímto způsobem zlepšena kvalita života několika desítek rodin.

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B