CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

„Mým snem je vyrábět léčiva pro lidi,“ říká výrobce veterinárních medikamentů L. Bittner

Hlavní stránka Novinky Aktuality „Mým snem je vyrábět léčiva pro lidi,“ říká výrobce veterinárních medikamentů L. Bittner

1.8.2016

„Mým snem je vyrábět léčiva pro lidi,“ říká výrobce veterinárních medikamentů L. Bittner Společnost Bioveta, která vyrábí veterinární léčiva, má téměř stoletou historii. Původně státní podnik prošel před dvaceti lety privatizací a dnes vyváží své výrobky do celého světa. Velkým snem generálního ředitele a spolumajitele společnosti Libora Bittnera, je kromě dalšího rozvoje Biovety založení nové společnosti, která by vyvíjela léčiva pro lidi. Řekl to v pravidelném pořadu Zet Light.

Vy jste se svými partnery firmu před 20 lety privatizoval. Jaká byla ta cesta a kam jste výrobní program dovedli?

Mladší si už asi nebudou pamatovat, jak vypadala ta doba, kdy jsme my privatizovali. Doba s tehdejšími socialistickými podniky. Naše firma byla hodně vyčerpaná dřívějším podnikáním. Mně se líbil zejména ten předmět podnikání - veterinární léčiva. Říkal jsem si, že tento obor má budoucnost, že by stálo za to ho rozvíjet. Očekával jsem ale, že to bude těžká cesta. Zvažoval jsem, zda do toho jít, či nejít. Ty klady nakonec převážily a z dnešního pohledu můžu říci, že jsem udělal dobře.

Při vývoji vakcín pracujete nepochybně s celou řadou druhů zvířat. Jsou tam nějaké kuriózní druhy, se kterými pracujete?

Jsou to například blechy a klíšťata. V rámci některých testů taková zvířata potřebujeme a máme kolikrát problém, kde blechy koupit. Nemůžeme si je posbírat někde ve škole, kde se zrovna objeví (smích). V Evropě však existuje chovatel blech, je to ve Velké Británii. Cena jedné blechy se pohybuje tuším kolem 10 až 12 korun podle kurzu a dopravují se k nám v takových speciálních boxech po stovkách ve speciálním režimu. Dá se říci, že je to taková kuriozita.

Vy jste se svými partnery vybudoval firmu, která má dnes obrat přes miliardu korun. Jaké jsou vaše další sny, co se týče Biovety?

Samozřejmě ji dál rozvíjet organicky, abychom vyráběli a prodávali stále více. Máme dvě oddělení, takové vlajkové lodě a bez nich by neměla firma budoucnost. Je to oddělení vývoje vakcín a oddělení vývoje farmaceutických přípravků. Ve veterinární oblasti chci tedy dál uvádět na trh nová a konkurenceschopná léčiva, prodávat je kromě těch 85 zemí, kde dnes prodáváme, i v dalších teritoriích.
Mým snem je ale také založit společnost, která by vyráběla léčiva pro lidi. A to taková, která jsou na trhu potřebná a třeba ještě neexistují. Pokud se to splní, tak budu velmi rád.

 

Záznam celého rozhovoru s Liborem Bittnerem připravil a moderoval člen představenstva Českého fondu půdy a bývalý ředitel Investiční společnosti České spořitelny Martin Burda

http://www.zet.cz/tema/mym-snem-je-vyrabet-leciva-pro-lidi-rika-vyrobce-veterinarnich-medikamentu-l-bittner-6879Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B