CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Mise do Lotyšska

Hlavní stránka Novinky Aktuality Mise do Lotyšska

14.12.2022

Mise do Lotyšska Ve dnech 5. až 7. prosince 2022 se trojice manažerů společnosti Bioveta ve složení Pavel Raška, Dalibor Pavlíček a Martin Vodinský vydala do Rigy. Hlavním cílem bylo představit poslední horkou novinku společnosti - BioBos RCC a navštívit několik klíčových produkčních mléčných farem.

Po předchozí přípravě a upřesnění detailů jsme se sešli v Rize v sídle společnosti Bertasnams, kde se konal celodenní seminář pro kolegy z Litvy, Lotyšska a Estonska. Dalibor Pavlíček prezentoval klíčové parametry nové vakcíny proti rota, korona virovým a E.coli enterálním infekcím novorozených telat, která je špičkou ve své oblasti. Po obědě navázal Martin Vodinský s přednáškou, kde se interaktivním způsobem podělil o zkušenosti z prodeje vakcíny z České republiky a informoval o zásadách úspěšného prodeje.

Poslední den byl velmi hektický pro oba produktové manažery, protože Pavla s Daliborem čekala expertní návštěva ve dvou významných chovech, které patří ke klíčovým zákazníkům Biovety. První z nich byla Agrofirma Tervete, která je největší farmou v Lotyšsku. Aktuálně je zde chováno kolem 3000 kusů dojného skotu. V rámci návštěvy došlo na základě aktuální epizootologické situace k úpravě vakcinačních schémat při řešení respiračních onemocnění v chovu.

Ze strany manažera – veterinárního lékaře farmy był potvrzen zájem o další audit v oblasti řešení zdravotní problematiky v chovu skotu.

Druhou návštěvou pak byla farma Agro Kakenieki, kde byl prověřen stav navržených profylaktických opatření z jara letošního roku a dohodnuta další spolupráce při řešení aktuálních problémů.

Celý den situaci komplikovalo husté sněžení, a tak jsme si všichni tři oddechli, když jsme se odlepili od ranveje v Rize a nabrali směr Česká republika.

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B