CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

BIOVETA VÍTĚZEM 48. ROČNÍKU VETERINÁRNÍHO VOLEJBALOVÉHO TURNAJE

Hlavní stránka Novinky Aktuality BIOVETA VÍTĚZEM 48. ROČNÍKU VETERINÁRNÍHO VOLEJBALOVÉHO TURNAJE

1.6.2023

BIOVETA VÍTĚZEM 48. ROČNÍKU VETERINÁRNÍHO VOLEJBALOVÉHO TURNAJE Vranovská pláž, 26.-28.5.2023 - další tradiční ročník veterinárního volejbalu, organizovaný OS KVL Znojmo s podporou OS KVL Břeclav, který proběhl v závěru května v areálu Vranovské přehrady, zůstává jistě v myslích všech účastných pěknou vzpomínkou.

Realizační tým, již historicky popáté, opět neponechal nic náhodě a zodpovědně zarezervoval i povětrnostní podmínky striktně provolejbalové. V pátek večer došlo k naskladnění 11 týmů stylem „all in“ do areálu „Camping-Vranovská pláž“. Po nezbytných prezentačních procedurách se pak již mohli všichni věnovat úvodním diskuzím nad taktikou volejbalovou, či ryze veterinární, popřípadě i ladění preventivního pitného režimu. Po naprosto svobodné volbě rozsahu spánku se zcela zodpovědně všichni účastníci sešli v sobotu ráno při slavnostním zahájení. Nad hlavami sluncem prozářená obloha a jen velmi jemný větřík ve vlasech: „Tož pojďme na to!“. V 09:30 hod. vypukly tuhé sportovní boje na čtyřech hřištích ve dvou skupinách, kde se rozhodovalo hlavně o dalších postupujících do osmifinálové skupiny. Herní část pískli, a občasné emoce chladili, delegovaní rozhodčí ze „Znojemského volejbalového svazu“. I letos jim bylo, nad rámec těchto soudcovských povinností, vloženo na bedra i určení nejlepšího hráče a hráčky turnaje. Za nadále stabilizovaných klimatických podmínek byly po 16.hodině rozehrány osmifinálové zápasy a utkání o umístění na příčkách 8.-11. Sportovním vyvrcholením turnaje byla samozřejmě utkání o první čtyři pozice: České Budějovice versus Biohazard  a  Bioveta  kontra Opava. A to už byl fakt excelentní volejbal. Kolem sedmé hodiny večerní jsme si zase rádi oddechli, že se naše sportování opět obešlo bez zásahu „rychlé zdravotní“ jak v řadách hráčů, tak přihlížejících. Po smotání posledního volejbalového „saka“ z finálového kurtu a vítězství týmu Bioveta 2:0 (20:16 a 20:17) nad druhým finalistou z Českých Budějovic, bylo konečné pořadí prvních osmi tedy definitivně určeno:

1.místo  BIOVETA

2.místo  České Budějovice

3.místo  Biohazard

4. Opava     5. Resorba     6. Veterina Slovensko    7. Rakovník     8. Břeclav

K vyhlašování a oceňování nejlepších došlo na rozlučkovém večírku v restauraci U Karličky, přímo na pláži Vranovské přehrady. Vítězný tým BIOVETA si převzal a odvezl Putovní pohár KVL ČR. Nejlepším hráčem turnaje se stal František Dočekal (Opava) a nejlepší hráčkou pak Renata Rašková (Vedika-Znojmo). Stejně jako první tři družstva, krom cen od pořadatelů akce, i oni obdrželi také speciální ceny od hlavních partnerů turnaje, společností BIOVETA, Dyntec a Znovín. Během závěrečné fáze dvoudenního soustředění volejbalových nadšenců z řad pracovníků soukromého i státního veterinárního sektoru a za zvukomalby bigbítové kapely „Big Papa“ z Tábora, se tradičně kapitáni zúčastněných družstev dohodli na pořadateli příštího ročníku. Ten se bude konat v závěru měsíce května 2024 v areálu „Rekreačního střediska Růžená“ na pomezí Jihočeského a Středočeského kraje.

 

 

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B