CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Bioveta rozšiřuje svou odbornou podporu i v chovech skotu v Ázerbájdžánu

Hlavní stránka Novinky Aktuality Bioveta rozšiřuje svou odbornou podporu i v chovech skotu v Ázerbájdžánu

6.11.2018

Bioveta rozšiřuje svou odbornou podporu i v chovech skotu v Ázerbájdžánu Ve dnech 8.-12. 10. 2018 proběhla další zahraniční návštěva našeho produktového manažera pro skot, MVDr. Pavla Rašky, tentokrát v jedné ze zakavkazských zemí – Ázerbájdžánu.

Země bohatá na zásoby ropy a zemního plynu těžených z Kaspického moře se rychle vyvíjí i v oblasti stavebnictví, což je vidět zvláště na hlavním městě Baku s 2 milióny obyvatel. To se stává významnou metropolí v celé oblasti o čemž svědčí i pravidelné pořádání závodů Formule 1, či různých dalších sportovních akcí, jako např. i MS v Judu v letošním září.

Chov skotu je zde značně rozšířen v celkovém počtu cca 2 500 000 ks. Podobně jsou chovány vysoké počty ovcí i koz, a také drůbeže, což koresponduje se stravovacími zvyklostmi zde žijících muslimských obyvatel. Těch žije v Ázerbájdžánu kolem deseti miliónů a chov hospodářských zvířat a pěstování ovoce i zeleniny je pro mnohé obyvatele venkova jediným zdrojem příjmů.

Mise našeho produktového manažera se soustředila na návštěvu dvou klíčových velkochovů skotu v zemi se stády převyšujícími 2 000 ks. Jeden z nich nedaleko Baku choval kombinované stádo původně importované z Německa – Simentálský skot. Druhá farma skotu situovaná v podhorské oblasti na severovýchodě země nedaleko lázeňského města Qabala chová stádo dojného skotu Holštýnského plemene, importovaného původně z Holandska. Úroveň technologie i produkční ukazatele nijak nepokulhávají za rozvinutými moderními chovy v Evropě. Nicméně i zdravotní problémy v těchto intenzivních hospodářstvích jsou podobného charakteru, jako v našich podmínkách. Po představení našeho portfolia a aplikovaných zdravotních programů byl na obou farmách ze strany hlavních veterinárních lékařů prezentován zájem o produkci společnosti Bioveta, a. s. zejména pak o řadu vakcín BioBos Respi a vakcínu proti průjmovým onemocněním telat Kolibin RC Neo. Po doregistrování hormonálního přípravku Lecirelin Bioveta 0,025 mg/ml budou obě farmy přecházet na metody řízení reprodukce s použitím našich hormonů. Rovněž netrpělivě očekávají doregistrování dalších farmaceutik zejména z řady protimastitidních přípravků a imunokorektorů. Zajímavostí na obou zmíněných farmách byl striktní a absolutní zákaz focení v celém objektu i nejbližším okolí.

V luxusním areálu „Qafqaz Riverside Resort Hotel“ proběhl rovněž celodenní seminář společnosti Bioveta, a. s., kde produktový manažer MVDr. Pavel Raška seznámil specialisty z chovů skotu v oblasti s portfoliem přípravků pro skot a zejména jejich praktickým použitím v rámci imunoprofylaxe i léčby. Následující den si se zájmem vyslechli stejné přednášky i veterinární lékaři v další oblasti střední části Ázerbájdžánu, v regionu Barda. I zde po ukončení následovala bohatá diskuze nad problematikou produkčního zdraví skotu, s nebývalým zájmem o portfolio naší firmy.

Jsme přesvědčeni o další oboustranné otevřené a aktivní spolupráci v této, již poněkud exotické zemi. Na shledanou – Hələlik.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B