CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Bioveta reaguje na ruskou poptávku

Hlavní stránka Novinky Aktuality Bioveta reaguje na ruskou poptávku

21.8.2020

Bioveta reaguje na ruskou poptávku Lidové noviny se zaměřily na sílící ruskou poptávky po veterinárních léčivech a jejím vlivem na český export. U takového tématu samozřejmě nemohla Bioveta chybět. Oblastní ředitelka pro Rusko, Kristýna Prokopová, v rozhovoru přiblížila, co stojí za úspěchem Biovety na ruském trhu.

Podle Lidových novin v Rusku rapidně roste zájem o chov hospodářských zvířat. Není proto divu, že český export do této oblasti meziročně stále roste. Díky sankcím, které Moskva uvalila na dovoz potravinářského zboží, se tamní zemědělci museli přizpůsobit a naučit se soběstačnosti. To vedlo k enormní poptávce po veterinárních léčivech, díky kterým se budou moci o své chovy postarat. Bioveta na tuto poptávku dokázala pružně a efektivně zareagovat. V Rusku zahraniční firmy často naráží na jazykovou a kulturní bariéru, která brání v rozvoji hlubších byznys vztahů, ale Bioveta se těmto podmínkám rychle přizpůsobila. Díky rusky mluvící oblastní ředitelce, Kristýně Prokopové, a stejně jazykově vybaveným produktovým manažerům je Bioveta schopna rychle poskytnout veškeré potřebné informace o produktech a organizovat školení pro místní veterináře i manažery chovů. Kristýna Prokopová Lidovým novinám popsala ruský trh následovně: „Rusko je trh velmi specifický. Tím, jak je uzavřený, stojí povětšinou na osobních kontaktech. Spousta českých firem se snaží v Rusku prosadit, řada z nich však po prvním roce fungování na tamním trhu končí neúspěšně. Většinou proto, že nenašli kvalitního ruského partnera pro distribuci a prodej svého produktu. Naše společnost má pobočku v Moskvě a zástupce firmy je v Rusku stále přítomný, což hraje velkou roli."

I chov domácích mazlíčků zažívá v Ruské federaci boom. Jak potvrzuje i Kristýna Prokopová, domácí mazlíčci se v Rusku stali plnohodnotnými členy domácnosti, kterým se dostává řádná veterinární péče. O tom svědčí i rostoucí počet nově otevřených veterinárních klinik ve všech velkých městech. Majitelé poptávají kvalitní přípravky pro zajištění zdraví jejich mazlíčků a produktové portfolio Biovety se tak těší velké oblibě.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B