CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Bioveta pomáhá Ukrajincům

Hlavní stránka Novinky Aktuality Bioveta pomáhá Ukrajincům

12.3.2022

Bioveta pomáhá Ukrajincům Od začátku konfliktu na Ukrajině Bioveta aktivně pomáhá Ukrajincům, kteří čelí těžkostem souvisejícím s válkou.

Okamžitě po vypuknutí konfliktu bylo prvořadým úkolem zabezpečit zaměstnance Biovety Ukrajina. Všem byla v předstihu vyplacena mzda za měsíc únor. Protože všichni byli v té době na služebních cestách, obdrželi i finanční zálohu na nákup benzínu, aby měli dostatek paliva na dojezd domů. Někteří měli cestu domů velmi složitou. Třeba jeden z našich obchodních zástupců se nedostal z Charkova a prožil tam týdenní bombardování a boje o město. Domů se dostal po 10 dnech. Jeho kolegyně musela na druhé straně Ukrajiny, při hranicích s Moldávií, přečkat týden u známých, než se dostala se synem domů. Její město Kotovsk bylo totiž ostřelováno z Podněsterské republiky. Dalšímu našemu reprezentantovi dopadla raketa cca 300 m od jeho domu. Naštěstí to odnesly jen dveře, okna a střecha s komínem. Dnes jsou všichni již doma a s obavami vyhlížejí následující dny.

První z uprchlíků přijela snacha majitelky našeho distributora se dvěma dětmi (3 a 9 roků). Po strastiplné několikadenní cestě dojeli do Brna. Dnes již mají vše vybavené a hledáme s nimi dlouhodobější ubytování.

Další osobou, které Bioveta pomohla, je účetní společnosti Bioveta Ukrajina. Dojela s manželem a žije bezplatně v jednom z rekreačních zařízení Biovety. Oba již také mají vyřízeny všechny formality.

Na cestě jsou další utečenci před válkou, postupně se snažíme jim vytvořit důstojné podmínky k životu u nás. Chtěl bych touto cestou vyjádřit velký dík vedení společnosti Bioveta za vstřícnost a také poděkovat všem zaměstnancům Biovety za jejich zájem o dění okolo Biovety Ukrajina i o osudy všech Ukrajinců, kteří potřebují naši pomoc.

MVDr. Jiří Neužil

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B