CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Bioveta opět navštěvuje Ázerbájdžán

Hlavní stránka Novinky Aktuality Bioveta opět navštěvuje Ázerbájdžán

25.5.2019

Bioveta opět navštěvuje Ázerbájdžán Počátkem května 2019 se produktový manažer Biovety pro skot MVDr. Pavel Raška vrátil opět na týdenní misi do zakavkazské republiky Ázerbájdžán.

Po návštěvě na podzim loňského roku, která splnila cíle bližšího představení naší společnosti a jejich přípravků pro skot na seminářích s veterinárními lékaři v této zemi, se tentokrát zaměřil na návštěvu konkrétních farem chovu mléčných plemen skotu. Celkem společně s obchodními partnery z distribuční společnosti, která dodává na farmy naše přípravky, bylo naježděno ve 4 dnech přes 1 400 km a navštívil několik farem. Všechny chovy byly zbudovány formou zásadních rekonstrukcí starších typů ustájení, či výstavbou zcela nových budov moderního typu, plně srovnatelného s Evropskými normami. Na ekonomiku chovu dojných stád má bohužel v poslední době negativní vliv sílící dovoz mléčných náhražek z různých zemí světa, které srážejí výkupní cenu až pod 0,3 USD/litr. Přičemž krmný den jedné dojnice nárokuje minimálně i v Evropě běžných cca 5 USD.  Z pohledu zdravotního stavu jsou převažujícím řešeným problémem průjmová a respirační onemocnění telat a mladého skotu, nezřídka i trichofytóza a u dojnic pak poruchy reprodukce, mastitidy a onemocnění končetin. Dosud zaregistrované portfolio přípravků Biovety tak významně pomáhá místním veterinárním lékařům a farmářům tyto problémy účinně řešit a předcházet jim. Veterinární lékaři, kteří jsou na těchto farmách přímými zaměstnanci majitelů, tak oceňovali bezpečnost i účinnost našich vakcín.

V rámci návštěv jednotlivých farem byly tedy dále upevňovány kontakty z minulé návštěvy, ale i navazovány nové, zejména formou konzultací aktuálního zdravotního stavu, praktických odborných doporučení, modifikací zdravotních programů a modelováním optimálních vakcinačních schémat. V zemi, kde se poměrně běžně vakcinují stáda i proti onemocněním, které již v České republice, potažmo EU prakticky neznáme, jako je brucelóza, SLAK, anthrax, je tvorba efektivních vakcinačních schémat poměrně velmi náročná. Klienti byli rovněž předběžně seznámeni s dalšími přípravky, které právě dokončují registrační procedury v Ázerbájdžánu. Aktuální zájem bylo možné zaregistrovat zejména o přípravky k léčbě mastitid a imunokorektor. Došlo tak ke vzájemné shodě v potřebě periodicky se za klienty vracet a dále posilovat důvěru ve vzájemně prospěšnou a pro chovy skotu účinnou spolupráci.

Druhá mise zástupce Bioveta, a. s. v období po nedávném konání závodu seriálu MS v kategorii F1 a v očekávání finále Euroligy ve fotbale, jež hostí hlavní město Baku, tak byla nejspíše snadno přehlédnutelnou pro ryze sportovní fanoušky, ale ne pro chovatele skotu a potažmo jejich zvířata.

Na viděnou zase příště, Ázerbájdžáne!Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B