CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Bioveta na seminářích o reprodukci krav v Ruské federaci

Hlavní stránka Novinky Aktuality Bioveta na seminářích o reprodukci krav v Ruské federaci

22.11.2018

Bioveta na seminářích o reprodukci krav v Ruské federaci Bioveta se opět zúčastnila veterinárních seminářů v Ruské federaci zabývajících se problematikou reprodukce u krav.

Oblastní manažer pro Bulharsko a Makedonii a produktový manažer pro hormonální přípravky, MVDr. Josef Zajíc, Ph.D., opět navštívil Ruskou federaci, aby se zúčastnil seminářů organizovaných pro veterinární lékaře a inseminační techniky. Opět se jednalo o semináře organizované na místních farmách, přičemž majitelům farem jde především o zlepšení reprodukčních ukazatelů u krav, což vede v konečném důsledku i ke zlepšení ekonomických ukazatelů. Opět se jedná o teoretickou přípravu, která spočívá v objasnění neurohumorálních principů řízení pohlavních funkcí a v použití hormonálních přípravků (výrobků Biovety) při jejich ovlivňování. Po teoretické přípravě mají účastníci semináře možnost ověřit přímo na farmě své znalosti a současně se zdokonalit při provádění ultrasonografického vyšetření (USG) reprodukčních orgánů zdravých i z hlediska reprodukce problémových krav. Po příslušném vyšetření se přímo na místě navrhuje konkrétní terapie. Po praktické části následuje vyhodnocení zjištěných výsledků a reprodukčních ukazatelů daného chovu včetně návrhu opatření pro zlepšení těchto reprodukčních ukazatelů.

Oba semináře probíhaly na farmách v Belgorodské oblasti, přičemž první pětidenní seminář se uskutečnil na farmách Jarskoe a Borodskoe, a druhý, čtyřdenní na farmách Butovo a Dragunskoe. Na posledně jmenované farmě byla při vyšetření u dvou diagnostikována i levostranná dislokace slezu (LDS). Toto onemocnění se často vyskytuje právě v souvislosti s poporodními komplikacemi a onemocněním dělohy u krav. A protože doktor Zajíc byl vybaven i příslušným diagnostickým a chirurgickým instrumentáriem, měli účastníci seminář možnost ověřit a současně i prakticky vyzkoušet postup při diagnostice LDS včetně jeho chirurgického řešení.  

Podle informací zúčastněných veterinárních lékařů a inseminačních techniků byly tyto pracovní semináře pro účastníky přínosné, a vyjádřili přání, aby se podobné semináře po určité době opakovaly, aby mohlo být vyhodnoceno případné zlepšení reprodukčních ukazatelů na konkrétních farmách.Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B