CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Bioveta, a.s. si hlídá zaměstnance vlastním PCR testováním na Covid-19

Hlavní stránka Novinky Aktuality Bioveta, a.s. si hlídá zaměstnance vlastním PCR testováním na Covid-19

17.3.2021

Bioveta, a.s. si hlídá zaměstnance vlastním PCR testováním na Covid-19 Bioveta, a.s. se nechce spoléhat na nedokonalé antigenní samotesty. Nabídla starostovi města i pravidelné testování učitelů místní školy v Ivanovicích na Hané.

Akciová společnost Bioveta v Ivanovicích na Hané, největší výrobce veterinárních vakcín a léčiv v České republice s více jak dvoumiliardovými ročními tržbami a téměř s 800 zaměstnanci, učinila další významný krok v boji proti pandemii koronaviru. Od března své zaměstnance testuje ve vlastní moderně vybavené PCR laboratoři s odborně proškoleným personálem jedinou spolehlivou metodou k diagnostice přítomnosti koronaviru SARS-CoV-2 a to metodou PCR. „Naše metoda je uživatelsky komfortní, přesná a rychlá, neboť testujeme ze slin, a ne ze stěru z nosohltanu. Výsledky PCR testování jsou k dispozici do dvou hodin od odběru a jejich velkou výhodou je, že odhalí COVID -19 pozitivní osoby ještě před samotným propuknutím příznaků onemocnění, a ne jako antigenní samotesty v době, kdy nám nemocní lidé šíří virus ve firmě“, říká Ing. Libor Bittner, CSc., ředitel společnosti.

Bioveta, a.s. pravidelně metodou PCR ze slin testuje nejen své zaměstnance, ale své odborné služby také zdarma nabídla starostovi města k využití testování učitelů místní školy, kterou navštěvují také děti jejich zaměstnanců.

 

Po zapůjčení speciálního mrazicího boxu na skladování vakcín proti COVID-19 při teplotě
-70 °C vyškovské nemocnici se jedná o další potřebný příspěvek společnosti v boji proti této zákeřné a rychle se šířící nemoci.

 

Tisková_zpráva_Bioveta_PCR_testování_2021

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B