CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Bioveta, a.s. pracuje na vývoji vakcíny proti COVID-19 u zvířat

Hlavní stránka Novinky Aktuality Bioveta, a.s. pracuje na vývoji vakcíny proti COVID-19 u zvířat

30.4.2021

Bioveta, a.s. pracuje na vývoji vakcíny proti COVID-19 u zvířat Vakcína by měla zabránit přenosu infekce COVID-19 z člověka na psy a kočky žijící v domácnostech.

Bioveta, a.s. se sídlem v Ivanovicích na Hané obdržela od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost povolení k manipulaci s virem SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění COVID-19. Společnost Bioveta, největší český výrobce veterinárních vakcín, žádala o povolení k manipulaci s tímto virem v souvislosti s plánovaným vývojem vakcíny proti COVID-19 pro zvířata.

Záměrem společnosti Bioveta je vyvinout vakcínu proti COVID-19 u společenských zvířat, žijících v těsném kontaktu s člověkem a ohrožených přenosem nemoci COVID-19 z člověka na zvíře. U takto nakažených zvířat by mohlo docházet k tvorbě nových mutací viru COVID-19, které by mohly být snadněji přenosné zpět na člověka. Vakcína by měla být primárně určena pro psy a kočky, ale není vyloučena možnost jejího použití u jiných domestikovaných šelem.

Přenos infekce COVID-19 z člověka na psy a kočky, žijících v domácnostech s nakaženým člověkem, byl prokázán v několika zemích světa. Právě vakcína, na které chce společnost Bioveta, a.s. pracovat, má tomuto přenosu zabránit.

 

Kontakt: Ing. Libor Bittner, CSc.

               ředitel společnosti

               Bioveta, a.s.

               E-mail: bittner.libor@bioveta.cz

               www.bioveta.czSdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B