CZ - Česká EN - Anglická SK - Slovenská PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • SK - Slovenská
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Bioveta, a.s. neúnavně chrlí desítky tisíc dávek vakcíny proti herpesviru koní

Hlavní stránka Novinky Aktuality Bioveta, a.s. neúnavně chrlí desítky tisíc dávek vakcíny proti herpesviru koní

11.3.2021

Bioveta, a.s. neúnavně chrlí desítky tisíc dávek vakcíny proti herpesviru koní Na onemocnění způsobené herpesvirem EHV-1 vyrábíme účinnou a léty prověřenou vakcínu s názvem Bioequin H.

 
TISKOVÁ ZPRÁVA

V Ivanovicích na Hané dne 11. března 2021

Začátkem letošního roku se na řadě míst po celém světě včetně České republiky objevilo nebezpečné infekční onemocnění koní, rhinopneumonie, vyvolané herpesvirem EHV–1.

Tato nemoc, která se projevuje u březích klisen zmetáním a u ostatních koní způsobuje respiratorní a nervové onemocnění, je velmi infekční a mezi koňmi snadno přenosná. Nejefektivnější prevencí nákazy je včasná a spolehlivá vakcinace koní, proto Státní veterinární správa ČR zavedla od března letošního roku povinnost platné vakcinace EHV-1 pro všechny účastníky budoucích svodů a jezdeckých akcí. Toto opatření vyvolalo mezi mnohými chovateli a majiteli koní paniku, že na trhu nebude dostatečné množství dávek vakcíny proti herpesviru koní.  Akciová společnost Bioveta v Ivanovicích na Hané, největší výrobce veterinárních vakcín a léčiv v České republice, vyrábí na onemocnění způsobené herpesvirem EHV-1 účinnou a léty prověřenou vakcínu s názvem Bioequin H.

Za poslední tři týdny Bioveta uvolnila do distribuce v České republice takový počet dávek vakcíny Bioequin H, který odpovídá trojnásobku spotřeby za celý loňský rok. Počínaje příštím týdnem budou dodávky vakcín ještě navýšeny, a to o desítky tisíc dávek týdně, nejen pro potřeby veterinárních lékařů v České republice, ale i v zahraničí.

Naším cílem je ochránit chovy koní v ČR i v zahraničí a umožnit tak brzký návrat do sedla všem nadšencům jezdeckého sportu“, uvedl předseda představenstva společnosti Bioveta, a.s. Ing. Libor Bittner CSc.

 

Kontakt:         Ing. Libor Bittner, CSc.

                        ředitel společnosti

                        Bioveta, a.s.

           E-mail: bittner.libor@bioveta.cz

           www.bioveta.cz

 

Tisková_zpráva_Bioveta_herpesvirus_koní_2021

 Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B